Egyház – irodalom – tudomány Kis János (1770–1846)

Hauptsächlicher Artikelinhalt

Krisztián Bodnár

Abstract

A kötet az egykori püspöknek, költőnek és tudományszervezőnek, Kis Jánosnak állít emléket. A szinte teljesen elfeledett egyházfi munkásságát egy 2020 őszén tartott konferencián idézték meg az előadók, számos tudományterület felől vizsgálva az életművet. Az ott elhangzott felszólalások szerkesztett változatát tartalmazó, hiánypótló kiadvány célja az, hogy ennek az oeuvre-nek a feltárása révén Kis János visszanyerhesse méltó helyét mind egyházi, mind világi téren.

Downloads

Keine Nutzungsdaten vorhanden.

Artikel-Details

Zitationsvorschlag
Bodnár, Krisztián. „Egyház – Irodalom – tudomány: Kis János (1770–1846)“. Kirchengeschichtlicher Rückblick 23, no. 1 (Mai 24, 2022): 138–140. Zugegriffen Juli 7, 2024. https://egyhaztortenetiszemle.hu/ojs/index.php/e/article/view/61.
Rubrik
Rezension
Autor/innen-Biografie

Krisztián Bodnár, Magyar Nemzeti Levéltár Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltára

Bodnár Krisztián, Magyar Nemzeti Levéltár Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltára, segédlevéltáros.

Plaudit