Információ Szerzőknek

Szeretne beküldeni anyagot a folyóirathoz? Javasoljuk, hogy olvassa el a Folyóiratról oldalt a folyóirat rovat irányelveiről, valamint a Szerzői útmutatót. A szerzőknek beküldés előtt regisztrálniuk kell a folyóirathoz, vagy ha már regisztráltak, akkor egyszerűen bejelentkezhetnek és megkezdhetik az öt lépésből álló folyamatot.

Az Egyháztörténeti Szemle 2021-ben kezdte használni az OJS rendszerét, amelynek leírását az alábbi linken találhatjuk meg magyarul. Szintén 2021-ben, a 4. számtól regisztráltunk a Crossref DOI rendszerébe.

Folyóirat menedzselése OJS segítségével

Publikáció feltöltése

Miután az Egyháztörténeti Szemle az Open Journal System rendszerét használja, a megjelenéshez ezentúl szükséges, hogy a szerzők regisztráció után a http://egyhaztortenetiszemle.hu/ojs/index.php/e/about/submissions oldalon küldjék be a tanulmányaikat, írásaikat. Kérjük, hogy töltse fel a tanulmányát a kívánt kategória szerint, valamint töltsön ki minden mellékletet is magyarul, amelyet a rendszer kér, illetve felkínál. Angolul nem szükséges kitölteni, egy munkatársunk végzi a fordításokat és a nyelvi ellenőrzést. Amennyiben rendelkezik Orcid regisztrációval, kérjük, hogy azt is írja be. Minden szerzőnek saját szerzői oldala is lesz a honlapon, ahol a saját tanulmányok, írások is szerepelnek.

Amennyiben technikai okokból nem sikerül a feltöltés, kérjük, hogy emailben a mail@egyhaztörtenetiszemle.hu címre küldjék el a feltölteni kívánt dokumentumot az alábbi kiegészítésekkel:

• Szerző neve, email címe, munkahelye, beosztása
  • Recenzió kivételével szükséges rövid tartalmi összefoglaló magyarul
  • 4-5 keresőkifejezés megadása