Miután az Egyháztörténeti Szemle az Open Journal System rendszerét használja, a megjelenéshez ezentúl szükséges, hogy a szerzők regisztráció után a Make a Submission oldalon küldjék be a tanulmányaikat, írásaikat. Kérjük, hogy töltse fel a tanulmányát a kívánt kategória szerint, valamint töltsön ki minden mellékletet is magyarul, amelyet a rendszer kér, illetve felkínál. Angolul nem szükséges kitölteni, egy munkatársunk végzi a fordításokat és a nyelvi ellenőrzést. Amennyiben rendelkezik Orcid regisztrációval, kérjük, hogy azt is írja be. Minden szerzőnek saját szerzői oldala is lesz a honlapon, ahol a saját tanulmányok, írások is szerepelnek. Az absztraktok kívánt hossza 200-250 szó. Az online megjelenés után néhány napon belül megtörténik a DOI linkek érvényesítése. Ezután feltöltjük az összes cikket a REAL repozitóriumba, majd pedig az MTMT-re is. Kérjük a tisztelt Szerzőket, hogy várják meg a folyamat végét és azután rendeljék az MTMT-re feltöltött cikkeiket önmagukhoz. Így elkerülhető, hogy a cikkek hiányosan kerüljenek fel a rendszerbe, mert tartalmazni fogják a REAL repozitóriumra és az Egyháztörténeti Szemle oldalára mutató linkeket is a DOI-val együtt. Sajnos, ha a Szerzők saját maguknak töltik fel a cikkeiket az MTMT rendszerébe, nincs hozzáférésünk, hogy ezeket a linkeket utólag pótoljuk.